MENABO Кровни носачи LEOPARD црни - 41237 ЦЕНА: 9,486 ден
MENABO Кровни носачи SHERMAN silver XL - 44947 ЦЕНА: 6,400 ден

MENABO Кровни носачи ARIETE silver – 41205

Има на залиха

Шифра:41205

ЦЕНА: 7,429 ден

Ефтин носач за покрив кој брзо и лесно се прицврстува?

Тогаш Menabo Ariete е токму она што ви треба.

Кровниот носач е прилагодлив по должина и затоа може да се монтира на широк опсег на возила.

Заоблените краеви на комплетот стапала обезбедуваат не само модерен дизајн, туку и подобрена аеродинамика.

Друга предност е што носачот на покривот има интегрирани брави: 2 клуча за заштита од кражба се вклучени во опсегот на испорака.

Транспортните додатоци како држачи за скијање, куфери или носачи за велосипеди може да се прикачат.

Овој багажник на покривот е компатибилен за возила со отворена шина на покривот.

Тежина 3.4 кг
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе