Држачи за скии Menabo - VIGGEN 4 91373 ЦЕНА: 2,900 ден
Aroma Car Висечки - Aqua 994342 ЦЕНА: 55 ден

Држачи за скии Menabo – ICEBERG 4 91718

Има на залиха

Шифра:91718

ЦЕНА: 3,800 ден

Drzaci za skii Menabo – ICEBERG 4 91718

ICEBERG е првиот носач за скии од линијата на Menabò, изработен од алуминиум и цврста пластика. Многу безбеден и практичен, моделот ICEBERG е едноставен и брз за употреба: може да се инсталира на сите видови шипки на покривот со помош на стандардно фиксирање на T-систем од 20 mm (0,78“) или, како алтернатива, со опционален комплет за надворешно фиксирање (макс. 80 mm / 3,1″). Располага со двоен систем за заштита од кражба за носачот, како и за скии.

Компатибилен за: 4 пара скии или 2 сноуборд со максимална носивост од 28 kg

Сертификација: TÜV и CITY CRASH

Брава против кражба: Вклучена

Гаранција: 2 години

 

Тежина 1.7 кг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Држачи за скии Menabo – ICEBERG 4 91718”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе