Попуст
Прскалка АЛТА 7000 Витон АЛ4020Ф 007491 ЦЕНА: 2,853 ден
Прскалка АЛТА 2000 Витон АЛ4002 007488 ЦЕНА: 865 ден

Прскалка АЛТА 15000 Витон АЛ7200Ф 007492

Достапен

Шифра:007492

ЦЕНА: 3,188 ден

Спореди

Prskalka ALTA 15000 Viton  AL7200F 007492

Распрскувачот на пумпата за притисок ALTA 15000 FPM VITON® е распрскувач на пумпа под притисок, изработен за професионална употреба, кој благодарение на големиот резервоар може да се користи за големи површини до 1000 m..

Распрскувач ALTA 15000 FPM VITON е распрскувач опремен со висококвалитетен заптивната смеса VITON, неопходен во градежништвото, индустријата, земјоделството и шумарството, прехранбената индустрија, медицината и ветеринарната медицина, одржувањето на авто / мотоцикли, како и во секојдневниот живот на обичен потрошувач, за прскање на сите агресивни течности.

Распрскувачот 15 L има тркала за транспорт.

· Заштедете време. Моќните ALTA распрскувачи ви овозможуваат брзо да обработите голема површина.

· Заштеда на трошоците Прскањето е континуирано и рамномерно, што гарантира ефикасна употреба на хемикалии

  • Вертикален држач на рачката
  • Нерѓосувачки челик AISI 316 
  • Спреј пена
  • Црево отпорно на топлина и мраз
  • Лесно за транспорт
  • Удобна ергономска рачка
  • Макспимален капацитет – 15 литри
  • Притисок 3 бара
Тежина 4.0 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Прскалка АЛТА 15000 Витон АЛ7200Ф 007492”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе