MrandMrs освежувач JEFF Chrome Magic Vanilla (Златен) - 333980 ЦЕНА: 199 ден
MENABO Носач за велосипеди Merak type K - 4177 ЦЕНА: 13,200 ден

Menabo држач за кајак за кровни носачи – 4419

Има на залиха

Sku:4419

ЦЕНА: 7,500 ден

Спореди

Menabo NIAGARA drzac za kajak za krovni nosaci – 4419

NIAGARA е функционален, лесен носач  за кајак направен од челик. Исклучително лесен за ракување и преклопување, се навалува до приближно 100°. Опремен со две тркала за брзини и копчиња за подесување прифатливи за корисникот, може да се фиксира под прав агол за неколку секунди. Може да се монтира на кровни држачи со помош на стандардни Т-завртки од 20mm/0,8″.

Максимална носивост: 50 kg / 110,2 Lb.

Агол на отворање: ≅ 100°

Опционален систем за фиксирање: U-завртки (ШxВ макс 60×35 mm)

Гаранција: 2 години

Weight 5.00 kg
TypeWidthProfileSizeSpeed
Back to Top