MENABO Кровни носачи LINCE - 48890 ЦЕНА: 9,000 ден
MENABO Кровни носачи LEOPARD L - 48860 ЦЕНА: 8,800 ден

MENABO Кровни носачи LEOPARD – 48870

Има на залиха

Шифра:48870

ЦЕНА: 8,300 ден

Комплетно однапред склопен комплет алуминиумски шипки и шапи за покривот, обезбеден со практичен и брз систем за прицврстување за автомобили со шини за рамна подлога, опремен со систем за заштита од кражба. Профилот „Blade“ ќе обезбеди највисока аеродинамика. Достапни се две должини.
Максимална носивост: 75 kg.

Материјал за стегачи: гума отпорна на гребење

Материјал на профилот: алуминиум со горниот отвор за завртки „T“ и гумена лента против свирење

Должини: ЛЕОПАРД 119 см.

Брза, лесна инсталација со алатки вклучени во комплетот.

Брави против кражба: Вклучени

Боја: Сребрена

Сертификација: TÜV и CITY CRASH

Гаранција: Ограничена доживотна гаранција

Тежина 4.00 кг
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе