Нема на залиха
Кровен куфер MANIA 400 ABS бел 5339 ЦЕНА: 22,286 ден
Освежувач Aroma Drop Control - Aqua 977107 ЦЕНА: 101 ден

Држачи за скии Menabo SILVER ICE 6 скии / 4 даски 91147

Нема на залиха

Шифра:91147

ЦЕНА: 7,886 ден

Нема на залиха

Drzaci za skii Menabo SILVER ICE 6 skii/ 4 daski 91147

Подготовките за зимски спортови се прават однапред! За успешна сезона на скијање, изберете ги носачите Menabo Silver Ice 6 и нема да имате проблеми со транспортот на вашата опрема. Поддршката се прицврстува директно на пречката на автомобилот. Инсталирањето е брзо и лесно без потреба од посебни клучеви.

Поддршката Silver Ice е погодна за секој автомобил, дури и за оние со поголема висина. Silver Ice има функција на лизгање за лесно да стигнете до опремата за скијање.

Сега можете да земете 6 пара скии или 4 сноуборди со вас на патеката.

Технички спецификации

– поддржува 6 пара скии или 4 сноуборди

– систем за заштита од кражба за спортска опрема: Да

– систем за заштита од кражба за поддршка: Да

– Т систем за стегање од 20мм и 13мм на каналот на попречната шипка

– Систем за стегање U преку надворешната страна на попречните шипки: опционална уметност. 000110300000

– големина на товарен простор 63cm

– во согласност со TUV нормите, ISO / PAS 11154: 2006, DIN 75302

– тестиран City Crash

Тежина 4.7 кг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Држачи за скии Menabo SILVER ICE 6 скии / 4 даски 91147”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе