Освежувач Kangoo - Праска 90101 ЦЕНА: 248 ден
Освежувач Kangoo - Лимета 90103 ЦЕНА: 248 ден

Освежувач Kangoo – Портокал 90102

Достапен

Шифра:90102

ЦЕНА: 248 ден

kangoo: Портокал
Спореди

Osvezuvac Kangoo – Portokal 90102
KANGOO се освежувачи во форма на гел кои се произведени врз база на природно есенцијално масло од органското соединение “Limonen” кое се наоѓа во лушпите на агрумите (портокал, лимон, лимета и други цитрусни овошја). Преку природен процес на хидродистилација, овошните лушпи се потопуваат во вода и се загреваат се додека не се ослободат молекулите на ароматичното масло, кое е во основата на овие освежувачи.
Со својата природна и освежителна арома Лимоненот има анти-стрес и смирувачки својства. Базата од Лимонен за овој производ е со потекло од Јапонија а пакувано во Кина,има долготраен ефект и испушта мирисни ноти до 60 дена од отворањето на лименката.
“KANGOO е нов иновативен бренд на нашата компанија АТОМЕМ, со кој ја збогатуваме палетата на квалитетни и реномирани освежувачи.

Тежина 0.200 kg
kangoo

Портокал

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Освежувач Kangoo – Портокал 90102”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе