Освежувач Kangoo - Лимон 90100 ЦЕНА: 248 ден
Освежувач Kangoo - Портокал 90102 ЦЕНА: 248 ден

Освежувач Kangoo – Праска 90101

Има на залиха

Sku:90101

ЦЕНА: 248 ден

kangoo: Праска
Спореди

Osvezuvac Kangoo – Praska 90101
KANGOO се освежувачи во форма на гел кои се произведени врз база на природно есенцијално масло од органското соединение “Limonen” кое се наоѓа во лушпите на агрумите (портокал, лимон, лимета и други цитрусни овошја). Преку природен процес на хидродистилација, овошните лушпи се потопуваат во вода и се загреваат се додека не се ослободат молекулите на ароматичното масло, кое е во основата на овие освежувачи.
Со својата природна и освежителна арома Лимоненот има анти-стрес и смирувачки својства. Базата од Лимонен за овој производ е со потекло од Јапонија а пакувано во Кина,има долготраен ефект и испушта мирисни ноти до 60 дена од отворањето на лименката.
“KANGOO е нов иновативен бренд на нашата компанија АТОМЕМ, со кој ја збогатуваме палетата на квалитетни и реномирани освежувачи.

Weight 0.200 kg
kangoo

Праска

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Освежувач Kangoo – Праска 90101”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Back to Top