Освежувач Kangoo - Портокал 90102 ЦЕНА: 248 ден
Антифриз G13 bell 100 - 3401 ЦЕНА: 240 ден

Освежувач Kangoo – Лимета 90103

Има на залиха

Sku:90103

ЦЕНА: 248 ден

kangoo: Лимета
Спореди

Osvezuvac Kangoo – Limeta 90103
KANGOO се освежувачи во форма на гел кои се произведени врз база на природно есенцијално масло од органското соединение “Limonen” кое се наоѓа во лушпите на агрумите (портокал, лимон, лимета и други цитрусни овошја). Преку природен процес на хидродистилација, овошните лушпи се потопуваат во вода и се загреваат се додека не се ослободат молекулите на ароматичното масло, кое е во основата на овие освежувачи.
Со својата природна и освежителна арома Лимоненот има анти-стрес и смирувачки својства. Базата од Лимонен за овој производ е со потекло од Јапонија а пакувано во Кина,има долготраен ефект и испушта мирисни ноти до 60 дена од отворањето на лименката.
“KANGOO е нов иновативен бренд на нашата компанија АТОМЕМ, со кој ја збогатуваме палетата на квалитетни и реномирани освежувачи.

Weight 0.200 kg
kangoo

Лимета

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Освежувач Kangoo – Лимета 90103”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Back to Top