Нема на залиха
Sonax Торнадор 416905 ЦЕНА: 15,850 ден
Полнач за акумулатор -150W Praxis - 52412 ЦЕНА: 2,100 ден

Паметен полнач за акумулатор Praxis – 60 – 52410

Нема на залиха

Шифра:52410

ЦЕНА: 1,504 ден

Нема на залиха

Polnac za akumulator Praxis – 60 – 52410

[Повеќекратна употреба] Може да ги наполни целосно потрошените батерии и литиум-јонските батерии, вклучувајќи АТВ, косилки за трева, мотори и автомобили. Безбедно одржувајте ги сите видови автомобилски, морски, рекреативни возила и др.
[Лесен за употреба] Со интегрираниот паметен микропроцесор, корисниците можат едноставно да ги задржат своите батерии на оригиналното ниво и да го зголемат работниот век на батеријата.
[Безбедност] Заштитува од обратен поларитет, искри, преоптоварување, преголеми напони, краток спој и прегревање.
[GS одобрено] Нашиот полнач е одобрен од страна на Германија Safety (сертификација на ГС е доброволно овластување засновано на германскиот закон за безбедност на производи (GPGS) и тестиран во согласност со европскиот стандард EN или германскиот индустриски стандард DIN. безбедносна сертификација на европскиот пазар.)
[Уникатен дизајн] Ултра-компактен, пренослив и неверојатно лесен.

4x безбедносни карактеристики:
Заштита на висока температура
Заштита на краток спој
Заштита од празнење
Заштита на погрешна врска

– Полнење на акумулаторот на паркирани и исклучени возила
– Автоматско гасење кога батеријата ке биде целосно наполнета
– Вградена над напонска или кратка спој заштита
– Високо фреквентно полнење
– Автоматска проверка на точниот поларитет

Тежина 0.800 кг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Паметен полнач за акумулатор Praxis – 60 – 52410”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе