Кровен куфер МАРАТОН 400л. црн мат 5788 ЦЕНА: 18,457 ден
Сет Задна завеса + странични завеси 2 ком. 100611 ЦЕНА: 175 ден

Кровен куфер МАРАТОН 460л. црн мат 5657

Има на залиха

Шифра:5657

ЦЕНА: 21,600 ден

Kroven kufer MARATHON 460l. crn mat 5657

Имате премногу опрема која што треба да ја носите со остатокот од багажот. Потребен ви е дополнителен простор. Ние имаме решение.

Куферите на Menabo Marathon 460л. е елегантен кровен куфер, дизајниран со високо аеродинамичен профил со цел да се минимизира отпорноста на воздухот и потрошувачката на гориво.

Надворешни димензии: Д – 198 cm; Ш – 79 cm; В – 37 cm

Тежина на куферот: 17 kg

Максимален товар: 50 kg

Материјал: ABS

Боја на капакот: Мат црна

Боја на долниот дел: Мат црна

Заклучување: Централно

Отварање: Од една страна

Монтажа на кровни носачи: Со U – приклучок на шрафење

Сертификати за квалитет: City Crash Test, TUV/GS

Аеродинамика: Направени тунелски тестови

Произведено во: Menabo Италија

Тежина 17 кг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кровен куфер МАРАТОН 460л. црн мат 5657”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе