Штрафцигер 11 додатоци 900011 ЦЕНА: 138 ден
Средство за инсекти 500мл. 12551 ЦЕНА: 124 ден

Компресорска пумпа Метален 150 пси – 61015

Има на залиха

Sku:61015

ЦЕНА: 1,599 ден

Спореди

Kompresorska pumpa Metalen 150 psi –  61015

Овој пренослив воздушен метален компресор има мал електричен мотор кој го компримира воздухот во мал резервоар ( цилиндар). Таа може да биде вклучен на 12V. Таа е идеална за гуми за автомобили и велосипеди, спортски топки, воздушни чамци и играчки за надувување, итн. Може да се напојува преку запалка во вашето возило.

Карактерисики:

  • 30 лит. во минута
  • Барометар кој точно го покажува и мери притисокот
  • Мал волумен, супер дизајн лесен за носење
  • Должина на кабелот за напојување – 3 метри
  • Должина на црево за воздух – 1 метар
  • 30 мм цилиндер
  • Макс 10 Амп.
  • 1400 г.
  • Време на надувување околу 2-3 мин.
  • Макс. притисок 150 пси
Weight 1.60 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Компресорска пумпа Метален 150 пси – 61015”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Back to Top