Адитив за намалување на чад - Sonax 517100 ЦЕНА: 379 ден
Чистач на инџектор и карбуратор системи - Sonax 519100 ЦЕНА: 269 ден

Чистач на дизел системи – Sonax 518100

Достапен

Шифра:518100

ЦЕНА: 299 ден

Спореди

Cistac na dizel sistemi – Sonax 518100

Овозможува оптимално согорување, го штеди горивото и ја зголемува оперативната сигурност. Наменет е за сите дизелски мотори. Може да се користи како превентива но и како решение за некој проблем. Нема повеќе тропање при работа во место. Се постигнува оптимална работна моќ на моторот. Ги отстранува наслагите од вбризгувачите компоненти и од местата на клипното согорување. Го чисти комплетниот систем за гориво. Штити од корозија и формирање на наслаги. Ја намалува емисијата на издувни гасови. Го намалува вшмукувањето на вода и овозможува стабилна нафтена деривација. Нето: 250 мл.

Тежина 0.26 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Чистач на дизел системи – Sonax 518100”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе