Пластични Стеги за снег 10 ком. - 948201 ЦЕНА: 729 ден
Гребалка 908 за мраз со четка - 908 ЦЕНА: 414 ден

Адитив за дизел гориво -40 Profitech 500ml. – 19065

Има на залиха

Шифра:19065

ЦЕНА: 411 ден

Aditiv za dizel gorivo -40 Profitech 500 ml. – 19065

АДИТИВ ЗА ДИЗЕЛ – Против замрзнување

Опис: Средство против замрзнување на дизел гориво.

Ја подобрува работата на моторот при ниски температури и го заштитува дизел горивото од кристализирање/мрзнење.

Предности:

• Безбедно дизел гориво во зимски услови.

• Спречува формирање на кристали при работа на ниски температури.

• Го спречува кристализирањето на дизел горивото како и бавниот проток во филтрите, вентилите и целиот внатрешен систем на горивото.

• Ја намалува точката на мрзнење на горивото (CFPP)

за 10 до 12˚C.

• Спречува таложење на восочни кристали на дното од резервоарот.

• Штити од нагризување, р’ѓа и корозија.

Намена: Наменето за сите (common rail) дизел системи со или без турбополначи, кои работат со ниско или нормално ниво на сулфур, кај (био) дизел горивата.

Начин на користење: Ставете ја бараната количина во резервоарот пред точење на гориво.

Дозирање: Препорачаната количина на Дизел Адитивот Против Замрзнување е 0.5 л. на 500 л. дизел гориво. Да се користи пред секое точење на гориво за да се спречи евентуално кристализирање.

Забелешка: Кај Б20 биодизел горивото третирањето треба да биде двојно од обичното за да се постигнат слични резултати.

Датумот на траење е втиснат на амбалажата.

 

Тежина 0.558 кг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Адитив за дизел гориво -40 Profitech 500ml. – 19065”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе