Попуст
Xenon Сијалица Philips HB1 12V 65/45W 470744 ЦЕНА: 920 ден
Сијалица Philips P21/4W 12V 404855 ЦЕНА: 170 ден

Xenon Сијалица Philips HB5 12V 65/55W 245502

Достапен

Шифра:245502

ЦЕНА: 720 ден

Спореди

Xenon Sijalica Philips HB5 12V 65/55W 245502

Xenon HID (High Intensity Discharge) сијалици нудат двојно повеќе светлина за побезбедно возење во сите услови. Всушност, интензивната бела светлина произведена од Xenon HID сијалица е споредлива со дневната светлина. Истражувањата покажаа дека осветлувањето на автомобилите со ксенон сијалиците им помага на возачите да се концентрираат на патот и да ги разликуваат пречките и патните знаци многу побрзо од стандардните сијалици.

Тежина 0.050 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Xenon Сијалица Philips HB5 12V 65/55W 245502”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе