Попуст
Сијалица Philips H15 12V 55/15W 12580 ЦЕНА: 1,544 ден
Xenon Сијалица Philips HB5 12V 65/55W 245502 ЦЕНА: 720 ден

Xenon Сијалица Philips HB1 12V 65/45W 470744

Достапен

Шифра:470744

ЦЕНА: 920 ден

Спореди

Xenon Sijalica Philips HB1 12V 65/45W 470744

Xenon HID (High Intensity Discharge) сијалици нудат двојно повеќе светлина за побезбедно возење во сите услови. Всушност, интензивната бела светлина произведена од Xenon HID сијалица е споредлива со дневната светлина. Истражувањата покажаа дека осветлувањето на автомобилите со ксенон сијалиците им помага на возачите да се концентрираат на патот и да ги разликуваат пречките и патните знаци многу побрзо од стандардните сијалици.

Тежина 0.050 kg

Критики

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Xenon Сијалица Philips HB1 12V 65/45W 470744”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе