Попуст
Xenon Сијалица Philips D3S 35W 42403 ЦЕНА: 5,985 ден 4,788 ден
Xenon Сијалица Philips HB1 12V 65/45W 470744 ЦЕНА: 1,150 ден 920 ден

Xenon Сијалица Philips H15 12V 55/15W 12580

Достапен

Шифра:12580

ЦЕНА: 1,930 ден 1,544 ден

Спореди

Xenon Sijalica Philips H15 12V 55/15W 12580

Xenon HID (High Intensity Discharge) сијалици нудат двојно повеќе светлина за побезбедно возење во сите услови. Всушност, интензивната бела светлина произведена од Xenon HID сијалица е споредлива со дневната светлина. Истражувањата покажаа дека осветлувањето на автомобилите со ксенон сијалиците им помага на возачите да се концентрираат на патот и да ги разликуваат пречките и патните знаци многу побрзо од стандардните сијалици.

Тежина 0.050 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Xenon Сијалица Philips H15 12V 55/15W 12580”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе