Нема на залиха
Сијалица Philips - PS19W - 480113 ЦЕНА: 616 ден
Xenon Сијалица Philips H15 12V 55/15W 12580 ЦЕНА: 1,544 ден

Xenon Сијалица Philips D3S 35W 42403

Не е достапен

Шифра:42403

ЦЕНА: 4,788 ден

Нема на залиха

Спореди

Xenon Sijalica Philips D3S 35W 42403

Xenon HID (High Intensity Discharge) сијалици нудат двојно повеќе светлина за побезбедно возење во сите услови. Всушност, интензивната бела светлина произведена од Xenon HID сијалица е споредлива со дневната светлина. Истражувањата покажаа дека осветлувањето на автомобилите со ксенон сијалиците им помага на возачите да се концентрираат на патот и да ги разликуваат пречките и патните знаци многу побрзо од стандардните сијалици.

Тежина 0.050 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Xenon Сијалица Philips D3S 35W 42403”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе