Нема на залиха
Чистач за стакло - Sonax 338241 ЦЕНА: 268 ден
Заштитувач на гуми - Sonax 340200 ЦЕНА: 330 ден

Универзално масло Sonax – MoS2 339400

Не е достапен

Шифра:339400

ЦЕНА: 280 ден

Нема на залиха

Спореди

Univerzalno maslo Sonax – MoS3 339400

Идеално средство за решавање на проблемите во автомобилскиот сектор, домаќинството, хоби секторот и техничките сервиси. Ги разлабавува рѓосаните или заглавени компоненти (завртки, нарвтки и прекинувачи) и ги заштитува од понатамошна корозија. Обезбедува слободно движење на бравите, заклучувачките механизми, шините, пружините и металните делови. Ги елиминира чкрипавите звуци кај прозорците, вратите и шарките. Нето: 400 мл. Ги заштитува, подмачкува и одржува чувствителните делови на електричните алати и мотори, механизми, апарати за домаќинство и градинарските машини. Исто така, погоден за чистење и одржување на оружје, фини механички инструменти и машини. Ги чисти, заштитува и подмачкува ланците и запчаниците на моторите и велосипедите. Може да се користи и како контакт спреј кај системите за палење, ја растерува влагата, ги одржува електронските компоненти чисти и оневозможува појава на електрични споеви. Го отстранува катранот, лепливите остатоци и етикетите.

Тежина 0.45 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Универзално масло Sonax – MoS2 339400”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе