Попуст
Освежувач Little Joe Liquid Membrane - Black Valvet ЦЕНА: 180 ден
Гумени патосници Gumex – VW Golf VIII Variant Benz/Diesel (2020-) – 222186 ЦЕНА: 1,550 ден

Универзални кровни носачи MATTE – 66006

Има на залиха

Sku:66006

ЦЕНА: 1,890 ден

Спореди

Univerzalni krovni nosaci MATTE – 66006
Безбедно транспортирајте ја вашата даска за сурфање, скии, кајак, табла за веслање и други обемна и спортска опрема на отворено со овој издржлив носач. Служејќи како сигурен носач на товар и универзален транспортер, комплетот доаѓа со две преносни, лесни влошки кои лесно го штитат покривот на возилото од гребнатини и други оштетувања, додека интегрираните јамки овозможуваат лесно прилагодување на ременот и се способни да издржат доста тежина. Без разлика дали носите домашен мебел, одите на одмор, атлетска опрема, покривот на вашиот автомобил останува безбеден, чист и без гребење за целото патување. Откако ќе ја достигнете крајната дестинација, едноставното склопување и расклопување за неколку секунди. Откријте побрз, полесен, побезбеден начин за пакување.

УНИВЕРЗАЛНИ КРОВНИ НОСАЧИ – 2 преносни товарни носачи се прикачуваат буквално на кој било автомобил или покрив; Безбедно транспортирајте кајаци, аикидо, даски за сурфање, кануа, мебел, скали, кутии и друго
2 ЗАШТИТНИ ЛЕПЕНКИ – Лесни, силно апсорбирачки и амортизирање на вибрации
Полиетиленски перничиња за пена со екстремен водонепропустлив надворешен полиестер за пренесување преку топлина, студ, дожд и снег;
СУПЕРИОРНА ЗАШТИТА НА ВОЗИЛА – Издржливо меко обложување од неопрен спречува гребење и оштетување на автомобилот; Квалитетна конструкција и материјали обезбедуваат години на сигурна употреба; Безбедно за превезување на тешки товари;
2 СИЛНИ ЛЕНТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ – Екстра-долги ленти за врзување со брави со обвивка за обложување околу товарот и внатре во автомобилот;
100% полиестер и тешка мрежна моќност и сигурно стои до 1.000 кг. на влечење за време на забрзување и сопирање
ПРИМЕНУВАЧКА ГОЛЕМИНА НА ПОЛНИЦА – Прилагодлив ремен
Завршница отпорна на корозија штити од ‘рѓа и друга електрохемиска оксидација

Weight 2.50 kg
TypeWidthProfileSizeSpeed
Back to Top