Стеги метални сет Praxis - 10 kom. 98853 ЦЕНА: 80 ден
Кокпит млеко - Falcon 100102 ЦЕНА: 349 ден

Тестер за антифриз Praxis – механички тип 72793

Има на залиха

Sku:72793

ЦЕНА: 240 ден

Спореди

Tester za antifriz Praxis – mehanicki tip 72793

Тестерот за антифриз е соодветен за употреба за мерење на антифриз базиран на етилен гликол (MEG) и дава точни мерни резултати при мерење од +150C до +700C.

УПОТРЕБА:
1. Притиснете ја гумената топка и внесете го долното црево во ладилникот или во резервоарот за антифриз.
2. Полека отпуштајте ја гумената топка со цел да се вшмука течност во тестерот. Вшмукувајте се додека тестерот се наполни до крај.
3. Затворете го долното црево со негово притискање.
4. Исправете го тестерот вертикално и нацентрирајте го со помош на малата горна стрелка.
5. Големата стрелка ќе ја покаже температурата на мрзнење на антифризот.

Weight 0.150 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тестер за антифриз Praxis – механички тип 72793”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Back to Top