Нема на залиха
Modula Кровен куфер Ciao 430 црн - 20047 ЦЕНА: 15,500 ден
Modula Кровен куфер WeGo 450 бел - 20053 ЦЕНА: 21,500 ден

Modula Кровен куфер Ciao 340 сив – 20045

Нема на залиха

Шифра:20045

ЦЕНА: 15,500 ден

Нема на залиха

Ciao е багажникот дизајниран за одлична функционалност и пристапност.
Едноставниот италијански дизајн го прави куферот целосно употреблив и лесен за користење.
Modula Kroven kufer Ciao 340 siv – 20045
Капацитет: 340 литри
Надворешни димензии: L 140 / W 80 / Макс. Висина 44
Внатрешни димензии: максимална должина 135 см / ширина 70 см.
Максимален капацитет за подигнување: 75 кг !!!
Материјал: горен и долен PST, гарантирајќи соодветна јачина (видете исто така белешка подолу *)
Зајакнато вградување на дното
Отворање: еднострано
Централно заклучување: 1 копче отвора и заклучувања истовремено
Гаранција: 2 години.
Вклучува БЕСПЛАТНИ ремени за багаж !!
Нето тежина: 13 кг
Изработена од пластика отпорна на УВ зраци
Европски сертификат: TUV и GS, City Crash
Препорачаната брзина според податоците на производителот е до 130 км на час (т.е. во согласност со европските прописи)

Тежина 15.00 кг
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе