Попуст
Кровен куфер ДИАМОНД 450л. црн мат - 4816 ЦЕНА: 16,110 ден
Подметка за седиште од бамбус СИВА - 456460 ЦЕНА: 388 ден

Кровен куфер ДИАМОНД ДУО 450л. црн – 4931

Достапен

Шифра:4931

ЦЕНА: 18,000 ден

Спореди

Kroven kufer DIAMOND DUO 450l. crn – 4931
Имате премногу опрема која што треба да ја носите со остатокот од багажот. Потребен ви е дополнителен простор. Ние имаме решение.
Куферите на Menabo Diamond 450л.DUO е елегантен кровен куфер, дизајниран со високо аеродинамичен профил со цел да се минимизира отпорноста на воздухот и потрошувачката на гориво.
Капацитет: 450L

Надворешни димензии: Д – 163 cm; Ш – 90,7 cm; В – 36 cm
Тежина на куферот: 14,80 kg
Максимален товар: 75 kg
Материјал: ABS
Боја на капакот: Црн
Боја на долниот дел: Мат црна
Заклучување: Централно со две точки на заклучување и безбедносен систем.
Отварање: Од две страни
Монтажа на кровни носачи: Со систем за брзо фиксирање
Сертификати за квалитет: City Crash Test, TUV/GS, ISO/PAS 11154:2006, DIN 75302
Аеродинамика: Направени тунелски тестови

Произведено во: Menabo Италија

Тежина 16.0 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Кровен куфер ДИАМОНД ДУО 450л. црн – 4931”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе