Нема на залиха
(ТОП ЦЕНА) Кровен куфер Класик 320л. сив - 2070 ЦЕНА: 6,000 ден
Кровен куфер ДИАМОНД ДУО 450л. црн - 4931 ЦЕНА: 20,970 ден

Кровен куфер ДИАМОНД 450л. црн мат – 4816

Не е достапен

Шифра:4816

ЦЕНА: 16,110 ден

Нема на залиха

Спореди

Kroven kufer DIAMOND 450l. crn mat – 4816
Капацитет: 450L
Имате премногу опрема која што треба да ја носите со остатокот од багажот. Потребен ви е дополнителен простор. Ние имаме решение.
Куферите на Menabo Diamond 450л. е елегантен кровен куфер, дизајниран со високо аеродинамичен профил со цел да се минимизира отпорноста на воздухот и потрошувачката на гориво.

Надворешни димензии: Д – 163 cm; Ш – 90 cm; В – 37 cm
Тежина на куферот: 16.40 kg
Максимален товар: 75 kg
Материјал: ABS
Боја на долниот дел: Мат црна
Заклучување: Централно
Отварање: Од една страна
Монтажа на кровни носачи: Со систем за брзо фиксирање
Сертификати за квалитет: City Crash Test, TUV/GS
Аеродинамика: Направени тунелски тестови

Произведено во: Menabo Италија

Тежина 16.0 kg

Критики

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Кровен куфер ДИАМОНД 450л. црн мат – 4816”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе