Чистач на системот за гориво - Sonax 515100 ЦЕНА: 220 ден
Адитив за намалување на чад - Sonax 517100 ЦЕНА: 379 ден

Адитив потхранувач на масло – Sonax 516100

Достапен

Шифра:516100

ЦЕНА: 359 ден

Спореди

Aditiv pothranuvac na maslo – Sonax 516100

Формулиран за да ја намали потрошувачката на моторно малсо и да го подобри работниот век на моторот со намалување на триењето. Помала фрикција и абење преку ОМЦ 2. Против триечките лубриканти формираат отпорен подмачкувачки слој и лизгачки површини. Ја одржува флексибилноста на дихтунзите и капаците на вентилите. Ја одржува вискозноста на маслото на стабилно ниво. Го олеснува работењето на моторот. Значително ја намалува потрошувачката на масло и гориво, абењето, што доведува до помали оштетувања. Нето: 250 мл.

Тежина 0.27 kg

Reviews

Сеуште нема мислења од потрошувачите

Први напишете мислење за “Адитив потхранувач на масло – Sonax 516100”
TypeWidthProfileSizeSpeed
Врати се горе